Opinel šeimos ir jų peilių tėvynė –nedidelis kaimelis šalia Saint-Jean-de-Maurienne įsikūres Savoie provincijos kalnuose.1872 m . patyrusių peilininkų( peilius gamino senelis ir tėvas) šeimoje gimė Joseph Opinel.  1890 m. jis nusprendė įkurti peilių gamybos dirbtuves. Meistras pradėjo gaminti paprastos ir patikimos konstrukcijos lenktinius peilius apvalia rankena.Jie greit išpopuliarėjo dėl savo patogumo, patikimumo ir priimtinos kainos. Asketiška peilio išvaizda išliko iki šių dienų.Rimtesnis konstrukcijos pakeitimas įvyko 1955 metais. Didesni “Opineliai” pradėti gaminti su Virobloc sistema- žiedu, kuris fiksuoja ašmenis atlenktoje arba užlenktoje padėtyje. Kitų pricipinių pakeitimų daugiau kaip per 120 metų Opinel peilio istoriją neįvyko.

Pradėjęs peilius gaminti serijiniu būdu ir įsitikinęs, jog produkcija turi paklausą Joseph Opinel toliau vystė peilių gamybą. Taip atsirado numeriais nuo 1 iki 12 žymimi Opinel peiliai. Juos vienija tas pats konstrukcijos principas, tačiau jie skiriasi dydžiu, geležtės ir rankenos forma, bei gamybai naudojamomis medžiagomis. Geležtėms naudojamas anglinis plienas ( tech. charekteristikose žymima raide N , nuo carboNe) ir nerūdyjantis plienas( žymimas I , nuo Inox) . Raidėmis VR žymima Virobloc sistema. Pvz. No.8 VRN  - aštunto numerio peilis , turintis anglinio plieno geležtę ir Virobloc.Nors dauguma rankenų gaminama iš buko medienos,tačiau naudojamos ir kitos medienos rūšys,plastikas ,ragas. Nuo 1897 metų Opinel gamina 12 rūšių peilių, turinčių numerous nuo 1(pats mažiausias peilis) iki 12(pats didžiausias). 30-tais XX a. metais nutraukta 1 ir 11 numerių gamyba . Šiai dienai Opinel 1 ir 11- reti egzemplioriai medžiojami kolekcionierių. Vietoj jų gaminamas suvenyrinis  No.13 . Šis suvenyras didokas: atlenkto peilio ilgis siekia beveik 0,5 m . Kartais jis net vadinamas “mažu kardu” .Opinel taip pat gamina aštrius file peilius, kuriuos pamėgo prancūzų virėjai. Gaminami ir virtuviniai peiliai su fiksuota geležte ,skustukai. Opinel asortimente galima rasti peilių sodininkams, sudedamų pjūklų, grybautojų peilių.

Kaip jau minėta peilių gamyboje Opinel naudoja anglinį ir nerūdyjantį plieną. Gaila, bet anglinio plieno peilių tvirtumas ir aštrumas turi ir kitą medalio pusę. Tokie peiliai rūdyja. Visgi tvarkingai prižiūrint su šiuo reiškiniu galima kovoti, nors pilnai jo išvengti nepavyks. Paklausite: juk galima gaminti iš nerūdyjančio plieno? Yra keli atsakymai į šį klausimą.

Pirma. Tradicinis Opinelis – tai peilis būtent iš anglinio plieno . Tai dalis įmonės istorijos ir ji tai gerbia.

Antra. Plieno su padengimu naudojimas pabrangintų produkciją.

Trečia. Norintiems įsigyti korozijai atsparų peilį Opinel gamina peilius su švediško nerūdyjančio plieno 12C27 geležtėmis. Šis plienas turi gerą kainos/kokybės santykį , o tai labai svarbu nebrangiems peiliams. Sandvic 12C27 plienas išlaiko ašmenų aštrumą ir gerai galandasi.

Opinel peiliai užsitarnavo visuotinę meilę ir pagarbą. Būdami nebrangūs(prancūzai sako –pigiau už kruasanus) šitie aštrūs įrankiai tarnauja ilgai ir patikimai. Visa tai garantuoja paprasta konstrukcija, kurioje nėra kam sulūžti plius tvirtos geležtės. Opinel peiliai masiškai perdaromi,tobulinami. Jiems gaminami dėklai ir aksesuarai. Dažnai peilių su fiksuotais ašmenimis mėgėjai kaip priedą prie savo favoritų įsigyja ir Opinel lenktinuką. Faktas tas,kad Opinel yra bene populiariausias lenktinis peilis pasaulyje.